Home / Genel / Duisburg Alevi Toplumu „Tek Adam Sistemine“ HAYIR diyor…

Duisburg Alevi Toplumu „Tek Adam Sistemine“ HAYIR diyor…

Yaklaşık 15 yıldır Türkiye‘yi yöneten AKP, Türkiye‘yi bir taraftan bölgesel iç savaşın içerisine veya eşiğine getirirken, diğer taraftan ise komşularla sıfır problem sloganı ile iktidarlığını sürdürmeye çalışmaktadır. Bölge lideri olacağız diye, komşularla aramız açılmış ve yanlızlığa itilmiş bir ülke haline getirilmiş bulunmaktayız.

Türkiye‘nin, hemen hemen her bölgesinde, ardarda patlayan bombalarla yüzlerce insan hayatlarınıkaybederken.

Ekonomik kriz ülkenin her tarafında hisedilirken, devletin yurtlarında görevliler çocuklara tecavüz ederken, kadınlar sırf onların istemediği gibi giyinmediği için magandalar tarafından her yerde linç edilirken Türkiye Cumhuriyetini yönetenler üç maymuncuğu oynuyor ve hatta bir çoğunu onaylarcasına açıklamalarda bulunuyorlar. Kısacası ahlak ve vicdandan uzak, ancak korku tuneli yaratılmak isteniyor.

Öte yandan ise, bu olayları dile getiren gazeteciler yazarlar ve dil din ırk ayrımı yapmadan barış isteyen Ögretim üyeleri veya Akademisiyenler ya tutuklanıyor yada işlerinden ediliyorlar.

Maalesef kendileri gibi düşünmeyenleri ötekileştiren bir hükümet tarafından yönetiliyoruz. Duisburg Alevi Toplumu olarak, üstünlerin hukuku değil, hukukun üstünlüğünü her daim katıldığımız her platforumda dile getirmişizdir.

Türkiye‘nin, mozaik bir ülke olduğunu, din, dil ve ırk ayrımı yapmadan, bütün grupların temsilcilerinin meclisde bulunmalarını isteyen, parlementer sistemi savunan bir kurumuz.

Refarandumdan HAYIR çıktığı taktirde, Türkiye‘nin kesin olarak, tekrar normaleşme sürecine gireceğine inanıyoruz. Sistem değişikliğinin oylanması, Ohal sürecinde yapılacak bir Refarandum oylaması ve çıkarılan kanun hükmünde kararnamelerle sağlıklı bir sonucun çıkmayacağı ve soru işaretlerinide beraberinde getireceği endişesinide yaşamaktayız.

Tüm Türkiye`li yurttaşlarımızın duyarlı olacağına inanıyor, her bir oyun çok değerli olduğunu vurgulamak isteriz. Bu bir parti seçimi değildir, bu bir ülkenin kaderinin bir kişinin iki dudağının arasına, teslim edip etmeyeceğimizin kararıdır. Bundan dolayı herkes demokratik hakkını kullanmak için, sandık başına gitmelidir.

Duisburg Alevi Toplumu olarak „Tek Adam Sistemine“ HAYIR diyoruz

Duisburg Alevi Toplumu, 26.02.2017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir