DEPREM YARDIMLARI

Değerli Canlar,
17 – 22 Nisan 2023 tarihleri arasında deprem bölgesinde bulunan Eş Başkanlarımız Fatma Yaşar ve Zeki Çakır, çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı, sıvı sabun, şampuan, yeşil sabun, bulaşık süngeri, ıslak mendil, diş macunu, diş fırçası, kolonya ve kadın pedi gibi hijyen malzemelerinden oluşan 400 adet dayanışma paketi yardimsever canlarla birlik hazırlayarak Adıyaman köylerinde, İskenderun ve Samandağ‘da bulunan depremzede aile canlara bire bir ve aracılar tarafından ulaştırdılar. Ayrıca çocukları bir nebzede olsa sevindirmek için paketlerin içine bayram şekeride ilave edildi.

Yardım paketleri aşağıda belirtilen köy ve mahallelerde bulunan 400 depremzede aileye ulaştırıldı.

Adıyaman:
Gömükan, Karaağaç, Düzağaç, Binevler, Karapınar mah., Cumhuriyet mah. ve köyleri
Hatay-Samandağ:

Yeşilköy, Sutaşı, Yeni mahalle , Kurtderesi, Cumhuriyet, Cemal Gürsel, Çağlayan1 caddesi, Mağaracık, Kurtderesi, Tekebaşı mahalleleri ve Kapısuyu Köyü

İskenderun:
Buluttepe, Gültepe ve Yıldırımtepe mahalleleri

Bu yardım dağıtımında Eş Başkanlarımıza Adıyaman’da yardım ve destek sunan Doç. Servet Yaşar ve öğrencilerinden Hasan Keleş’e, Pınar Yelken hocamıza, İskenderun ve Samandağ’da, Muhammed Oğuz, Muhammet Tarhane, Beste Emek ve ailesine, Pir Sultan abdal derneği yöneyicilerinden: Muhammed Ali Tezcan, Mehmet Ali Ergin, Halil Izci’ye ve ev sahipliklerinden dolayı Ekin Kolejine ve çalışanlarına, Duisburg Alevi Toplumu adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Hak- Muhammed-Ali yar ve yardımcıları olsun.

Ayrıca cemevimizin aracılığıyla AABF tarafından Atantakya’da bir ailemiz Container’e kavuştu. AABF’mize de yapmış olduğu deprem yardım hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Duisburg Alevi Toplumu
Genel Yönetim Kurulu