Duisburg Alevi Toplumu 15. Genel Kurulunda Eşbaşkanlık Sistemine Karar Verdi

Duisburg Alevi Toplumu kuruluşunun 25. yıldönümünde 15.12.2013 günü gerçekleştirdiği 15. Genel Kurulunda Eş Başkanlık sistemine oy birliğiyle devam etme kararı aldı. Eş Başkanlığın yürürlüğe girebilmesi için tüzük değişikliği yapılması gerekmektedir. Bu değişiklik için bir tüzük komisyonu oluşturuldu. En kısa zamanda Duisburg Alevi Toplumu´nun tüzüğü değiştirilerek bir tüzük kurultayına gidilecektir.

250 üyenin katılımı ile gerçekleşen genel kurulda Eş Başkanlığa geçen dönemin 3. Başkanı Fatma Yaşar ve yıllarca genel sekreterlik yapan Zeki Çakır, eş başkanlar yardımcılığına Ali Sarıkaya ve genel sekreterliğe´de Muhammet Ali Yaşar oy birliğle seçildiler.

Diğer yönetim kurulu üyeleri de: Nuri Doğan, Veysi Yaşar, Fevzi Kürekçi, Hıdır Yıldırım, Sakine Tek-Çakmak, Adalet Kışın, Gülay İlbeyoğlu, Aysel Gül, Gülsen Taner, yedek üye Aydın Albayrak ve Coşkun Gül´den oluştu.

Denetleme kuruluna: Duisburg Alevi Toplumunun 16 yıl Başkanlığını yapan Veli Aydın ile birlikte Yaşar Ateş, Özay Özbey, yedek olarak Bayram Yaşar ve Seycan Güzel getirldi.

Disiplin kuruluna: yine yıllardan beri 2. Başkanlığını yürüten Ali-Rıza Erkan ile birlikte Fidan Yıdırım, Servet Doğanbaş, Ahmet Sarıkaya ve Battal Sezek seçildi.

İnanç kuruluna: Cemalettin Eken, Ali Akbaba, Özlem Akbaba, Erdoğan Sezer, Selahattin Erkan, Fatma Eken ve Yaşar Demir seçildi.

Kadınlar kuruluna: Belgin Gürel ve Nilay Kormaz seçildi

Gençlik kurulunaysa: Halil Sarıkaya ve Hasan-Hüseyin Yaşar seçildiler.

Seçilen bu canlara üstün başarılar diler Bozatlı Hızır yoldaşları ola. Bundan önceki dönemde yönetim kurulumuzda yer alan bütün canlarımaza teşekkür eder hizmetleri Hakk-Muhammed-Ali dergahına yazıla.