Duisburg Alevi Toplumu 16. Olağan Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

 

Duisburg Alevi Toplumu olarak yeni tüzüğümüze göre 14.01.2018 Pazar günü Diamond Eventlocation´da gerçekleştirmiş olduğumuz 16. Olağan Genel Kurulumuz, alevi öğretisine yakışır bir şekilde, demokratik ve hoşgörü içinde tamamlandı.

Genel Kurulumuzun divanında AABF-NRW Bölge saymanı Hasan Ayıboğan, Remscheid Cemevi Başkanı Metin Aslanoğlu ve Duisburg Alevi Toplumu üyesi Mehmet Göktaş yer aldılar.

Genel Kurulumuzda , cemevimizin ikinci kat inşaat projesi büyük bir ilgiyle izlenirken, yeni cemevimize katkı için önerilen 5 € aidat yükseltme karar tasarısı, genel seçimlere geçilmeden önce oylamaya sunuldu ve 4 red oyuna karşılık, oy çokluğu ile kabul edildi.

Genel Kurulumuza katılan 342 üyemizin oybirliği ile Fatma Yaşar ve Zeki Çakır´ın Eş Başkanlığında tekrar devam etme kararı verirken, genel kurula gençlik kollarımız damgayı vurdu. Hem çalışmaları ile hemde duruşları ile Duisburg Alevi Toplumuna yakışır bir gençlik olduklarını tekrar sergilediler.

Yürütme kurulu:  Fatma Yaşar, Zeki Çakır, Nuri Doğan ve Muhammet Ali Yaşar seçildiler.Duisburg Alevi Toplumu´nun yeni tüzüğüne göre AGD inanç kurulu başkanıda yürütme kurulunda yer alacaktır.

Genel kurulumuzda seçilen diğer arkadaşlarımızın isimleri aşağıdaki gibidir:

Yönetim Kurulu:  Mustafa Sayman, Aydın Albayrak, Adelet Kışın, Yusuf Başaran, Coşkun Gül,
Belgin Gürel, Aysel Gül, Baki Çakır, Ayşe Nacar ve Gülizar Sayman

Denetleme Kurulu: Devrim Gül, Veli Nacar, Ali Doğan, Eda Gül ve Mahir Kakiz

Disiplin Kurulu: Aziz Çam, Bircan Çam, Kemal Akdemir, İbrahim Şahin, Fevzi Kürekçi, Bayram
Yaşar ve Murat Mete

İnanç Kurulu: Cemalettin Eken, Taki Eken, Erdem Sezer ve Hüseyin Bozkurt

Kadınlar Kolu: Sultan Kürekçi ve Naime Albayrak
Gençlik Kolu: Ali Çam ve Gizem Çakır

Yine Duisburg Alevi Toplumu’nun yeni tüzüğüne göre, inanç kurulu başkanının yansıra, hem kadınlar, hem de gençlik kolu başkanları yönetim kurulunda asil üye olarak yer alacaklardır.

Bizi yanlız bırakmayarak, cemevimize sahip çıkan ve hizmet sunan tüm üyelerimize teşekkür ederek, yeni yılda barış, huzur ve sağlık dolu günler dileriz.