Duisburg Alevi Toplumu kuruluşunun 30. Yılını Kutluyor

Değerli Canlar,

1987`de ilk meşalesi yakılan, Hacı Bektaş Veli Kültür ve Tanıtma Derneği adı altında 13 Aralık 1988 tarihinde dernekler masasına kaydını yaptıran, Duisburg Alevi Toplumu 30. Yılını kutluyor.

Aşk olsun bu meşaleyi yakanlara, aşk olsun bugünü bizlere yaşatanlara.

30. Kuruluş yıldönümümüzün öncelikle Duisburg Alevi Toplumu’na ve tüm Alevilere hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Cemevimiz şu an itibarı ile resmi olarak 31 yaşındadır. Almanya’da kurulan ilk Alevi kurumu ve AABF’yi kuran ilk cemevlerinden biridir.

Duisburg Alevi Toplumu sadece Duisburg şehrinde değil, Erzincan’ın merkezine de en büyük cemevini inşaa etmiş, Kutahya’da şu an faaliyette olan cemevine de büyük maddi katkı sunmuştur.

Duisburg Alevi Toplumu kuruluşundan bu yana, sürekli yeni kazanımlarla hep ilklere imza atmış ve atmaya devam edecektir.

Şu an Duisburg Alevi Toplumu yaşadığımız şehirde tanınan, bilinen, ciddiye alınan ve büyük saygınlığı olan bir kurum haline gelmiştir.

Bu duygularla, 11.-15.12.2019 tarhihleri arasında Duisburg Büyük Şehir Belediye Başkanı Sören Link‘in himayesi altında gerçekleştireceğimiz beş günlük ayrı ayrı programlarla 30. Kuruluş yıldönümümüzü kutlayacağız.

Kutlama etkinliklerimiz 11.12.2019 günü saat 17’de Duisburg Büyük Şehir Belediye Başkanı Sören Link’in yapacağı açılış konuşmasıyla start alacaktır.