Muzikal Gösterisi

Duisburg Alevi Toplumu’nun geleneksel 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramına ilgi yine yoğundu. Kutlama etkinliğimize 350’nin üzerinde katılım vardı.

Etkinliğimizde federal Duisburg Milletvekili Bärbel Bas’ın yanısıra, KRV Duisburg Milletvekili Rainer Bischoff, Duisburg Büyük Şehir Belediye Başkanı Sören Link, Duisburg Belediye Başkanı Erkan Kocalar’in yanı sıra Bündnis90/Die Grünen ve Die Linke parti temsilcileride hazır bulundu. Ayrıca proje koperasyon partneriniz Sekundarschule Rheinhausen okul müdürü Martina Seifert’e katılımcılar arasındaydı.

Etkinliğimiz Eş Başkanımız Fatma Yaşar’ın, açılış konuşmasıyla başladı.
Daha sonra KRW Duisburg Milletvekilimiz Rainer Bischoff, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sören Link ve belediye başkanımız Erkan Kocalar’da da birer konuşma yaptılar. Ayrıca etkinliğimizde cemevimizin bünyesinde yetişen çocuklarımız gerek bağlama grubu olarak gerekse halkdansları olarak sahne aldılar. Kurs öğretmenlerimiz sayın Mesut Gülşen ve sayın Ergün Özmen nezdinde tüm öğrencilerimize ve ailelerine ve etkinliğimizde sesleriyle müzikleriyle yer alan grup Beydağı, Birsen Boyraz ve Yeni bağlama hocamız Nurten Yalnız’da teşekkür ederiz .

Ayrıca cemevimize maddi kaynak sağlamak için, bütün gün yemek pişiren , gözleme yapan, tezgahlarda satış yapan kadın arkadaşlarımız başta olmak üzere, yönetim kurulu arkadaşlarımıza, gençlik kollarımıza ve üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ederiz.