Teşekkür Ediyoruz

 

Teşekkür ediyoruz!

Sevgili dostlar, değerli canlar,

22.12.2022 tarihinde Cemevimizde Maraş katliyamını anmak amacıyla bir toplantı gerçekleştirmiştik. Ardından aynı gece kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından Cemevimizin kapısı ve posta kutusu işaretlenerek çirkin bir saldırı düzenlenmişti. Bu kabul edilemez ırkçı ve faşizan saldırı sonrası, bizi yalnız bırakmayan ve Duisburg Alevi Toplumunu bugüne kadar ziyaret eden, telefon ile arayan, sosyal medya üzerinden kınayan, yazılı ve görsel basında tepki gösteren bütün kurum ve kişilere yürekten teşekkür ediyoruz.

Başta Duisburg Polis teşkilatı olmak üzere, Duisburg Büyük Şehir Belediye Baṣkanımız Sören Link, Milletvekilimiz Mahmut Özdemir, Almanya Alevi Birlikleri Federasyonumuza, Cemevlerimizin yöneticilerine, Cami temsilcilerimize, Düsseldorf Başkon-solosluğumuza, Parti yöneticilerine, sivil toplum kuruluşlarına, üyelerimize ve halkımıza yanımızda durup, bu kabul edilemez çikin saldırıyı kınadıkları için minnettarız.

Toplumsal barış açısından bu birlikteliği göstermiş olmamız son derece kıymetlidir. Bu duyarlı tepki, eminizki her türlü Provokasyonun önüne geçecektir.

Umuyoruzki toplumsal barışa ve kardeşliğe yapılan bu saldırının faailleri bir an önce bulunup, gerekli cezaları alırlar.

Cemevimizi ziyaret eden ve çeşitli kanallar üzerinden tepki verin bütün kurum ve kişilere bir kez daha ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

Duisburg Alevi Toplumu
Genel Yönetim Kurulu