Kurban Bayramı Cem´i – Duisburg Alevi Toplumu bir ilk daha gerçekleştiriyor

Duisburg Alevi Toplumu bir ilk daha gerçekleştiriyor.  1988 Yılında kurulan Duisburg Alevi Toplumu, o günden bugüne Alevi Toplumu’nun  kimlik mücadelesinde, inancımızın Almanya’ya tanınıtımı konusunda yaptığı hizmetlerin yanısıra inanç hizmetleri konusunda da topluma büyük hizmetler sunmaya devam ediyor. İnancımıza göre kadın erkek eşittir. İnançsal hizmetleri Dedeler yürüttüğü gibi Analar da yürütür. Cemevimiz inancımızın gereği olan Dedeleri yetiştirdiği gibi artık analar da yetiştiriyor. Bundan böyle Cemevimizde inançsal hizmetleri  sadece Dedeler değil Analar da yürütecekj! Artık Almanya’da Analarda Posta oturacak, inancımızın gereğini yürütecek!

Bir İlk Daha Gerçekleşiyor

15 Ekim 2013 günü sabah Saat 8.00 de eda edeceğimiz Kurban Bayramı Cem´i Özlem Akbaba Ana tarafından yürütülecektir. Kurban Bayramı Cem İbadetinin  Ana Özlem Akbaba tarafından yürütülmesi Duisburg Alevi Toplumu İnanç Kurulu tarfından oy birliği ile kararlaştırılmıştır. Aynı gün İnanç Kurulumuzun üyeleri: Ali Rıza Erkan Dede, Erdoğan Sezer Dede, Cemalettin Eken Dede, Selahattın Erkan Dede ve Ali Akbaba Dede  Cem İbadetine katılacaklar…

Özlem Akbaba Anamızın yürüteceği  Duisburg Alevi Toplumu’nun Kurban Bayramı ibadetine tüm duyarlı canları davet ediyoruz!

Duisburg Alevi Toplumu